Vishay/Dale CMF5030K100FHEB
CMF5030K100FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5030K100FHEB
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5030K100FHEB.pdf
Availability of CMF5030K100FHEB
QUANTITY
CMF5030K100FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5030K100FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5030K100FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5030K100FHEB
Related LinksCMF5030, CMF5030K100FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5030K100FHEB Details Description
Related parts for CMF5030K100FHEB
RES 10K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 37.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 22AWG 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MULTIMODE COUPLER 1M datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf