Vishay/Dale CMF50330R00FHEA
CMF50330R00FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50330R00FHEA
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50330R00FHEA.pdf
Availability of CMF50330R00FHEA
QUANTITY
CMF50330R00FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50330R00FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF50330R00FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50330R00FHEA
Related LinksCMF5033, CMF50330R00FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50330R00FHEA Details Description
Related parts for CMF50330R00FHEA
GDT 350V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HFP09H/AE09G/HFP09H datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CURRENT CLAMP AC/DC W/CARRY CASE datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 3600A PWRDISC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf