Vishay/Dale CMF50348R00FHEK
CMF50348R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50348R00FHEK
Brief Description
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50348R00FHEK.pdf
Availability of CMF50348R00FHEK
QUANTITY
CMF50348R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50348R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50348R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50348R00FHEK
Related LinksCMF5034, CMF50348R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50348R00FHEK Details Description
Related parts for CMF50348R00FHEK
BATTERY PACK NIMH 7.2V 4200MAH datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN STACKER 1MM 10POS DL GOLD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 50/250KSPS 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
3.96 WTB TERM 505399001 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER 28V 32QFN datasheet.pdf