Vishay/Dale CMF503K2000BEEK
CMF503K2000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K2000BEEK
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K2000BEEK.pdf
Availability of CMF503K2000BEEK
QUANTITY
CMF503K2000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K2000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF503K2000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K2000BEEK
Related LinksCMF503K, CMF503K2000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K2000BEEK Details Description
Related parts for CMF503K2000BEEK
JUNCTION SHELL 15POS STR CLAMP datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 16.54"L X 13.78"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC GATE DVR HI/LO SIDE 3A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
RES SMD 1.803KOHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 22 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf