Vishay/Dale CMF503K3000JKEK
CMF503K3000JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K3000JKEK
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K3000JKEK.pdf
Availability of CMF503K3000JKEK
QUANTITY
CMF503K3000JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K3000JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF503K3000JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K3000JKEK
Related LinksCMF503K, CMF503K3000JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K3000JKEK Details Description
Related parts for CMF503K3000JKEK
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POWER STRIP 70" 20A 10OUT 15' datasheet.pdf
TRI DUSTCAP 16 RECP PLASTIC datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE SEL 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 112MA 28.6 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 147 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf