Vishay/Dale CMF503K4000FKR6
CMF503K4000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K4000FKR6
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K4000FKR6.pdf
Availability of CMF503K4000FKR6
QUANTITY
CMF503K4000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K4000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF503K4000FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K4000FKR6
Related LinksCMF503K, CMF503K4000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K4000FKR6 Details Description
Related parts for CMF503K4000FKR6
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-4 datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMB datasheet.pdf
METRAL RCT STR PF 4X12 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 0.301 OHM 1% AXL datasheet.pdf
DIE ASSY AMPOWER U/O 69099 #4 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT 40MHZ 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 80MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf