Vishay/Dale CMF503K4800FHEK
CMF503K4800FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K4800FHEK
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K4800FHEK.pdf
Availability of CMF503K4800FHEK
QUANTITY
CMF503K4800FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K4800FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF503K4800FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K4800FHEK
Related LinksCMF503K, CMF503K4800FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K4800FHEK Details Description
Related parts for CMF503K4800FHEK
IC DUAL COMP P-P NANOPWR 8VSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.3A 8-SOIC datasheet.pdf
BACKSHELL STAINLESS STEEL 100POS datasheet.pdf
RELAY SSR DC 25A 480VAC PCB datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 17A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-50M BLACK datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf