Vishay/Dale CMF503K8300FHEB
CMF503K8300FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K8300FHEB
Brief Description
RES 3.83K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K8300FHEB.pdf
Availability of CMF503K8300FHEB
QUANTITY
CMF503K8300FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K8300FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF503K8300FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K8300FHEB
Related LinksCMF503K, CMF503K8300FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K8300FHEB Details Description
Related parts for CMF503K8300FHEB
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC FILTER BUILDING BLOCK 16SSOP datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FILTER SAW 1.8425GHZ DCS SMD datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf