Vishay/Dale CMF503K9000JNEB
CMF503K9000JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K9000JNEB
Brief Description
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K9000JNEB.pdf
Availability of CMF503K9000JNEB
QUANTITY
CMF503K9000JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K9000JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF503K9000JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K9000JNEB
Related LinksCMF503K, CMF503K9000JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K9000JNEB Details Description
Related parts for CMF503K9000JNEB
CONN HEADER 11POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
IC TRANSMITTER AUD 96KHZ 24SOIC datasheet.pdf
BINDING POST TIN PLATED BROWN datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 6.25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 45-115MM NPN 12-24V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf