Vishay/Dale CMF5046R400FKRE
CMF5046R400FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5046R400FKRE
Brief Description
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5046R400FKRE.pdf
Availability of CMF5046R400FKRE
QUANTITY
CMF5046R400FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5046R400FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5046R400FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5046R400FKRE
Related LinksCMF5046, CMF5046R400FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5046R400FKRE Details Description
Related parts for CMF5046R400FKRE
JUMPER-H1503TR/A3048L/H1501TR 6" datasheet.pdf
FILM GREEN TRF 8"X 15' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1MM STR T/H datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf