Vishay/Dale CMF5047K000BEBF
CMF5047K000BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5047K000BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5047K000BEBF.pdf
Availability of CMF5047K000BEBF
QUANTITY
CMF5047K000BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5047K000BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF5047K000BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5047K000BEBF
Related LinksCMF5047, CMF5047K000BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5047K000BEBF Details Description
Related parts for CMF5047K000BEBF
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 120V datasheet.pdf
DAC 8BIT SGL SPI/VREF 8DFN datasheet.pdf
CONN M12 5POS PLUG datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 20.5"L X 16.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
UM3072 MAT 10M QD CABLE, FD2 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.3A DFN2020-6 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC1048LC3B datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf