Vishay/Dale CMF5047R500FKEA
CMF5047R500FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5047R500FKEA
Brief Description
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5047R500FKEA.pdf
Availability of CMF5047R500FKEA
QUANTITY
CMF5047R500FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5047R500FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5047R500FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5047R500FKEA
Related LinksCMF5047, CMF5047R500FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5047R500FKEA Details Description
Related parts for CMF5047R500FKEA
RES 2.7 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CARD EDGE 80POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.4A SOT25 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6.3A 5.7 MOHM SMD datasheet.pdf
KIT ESD PROTECT 16 VALUE 10EA datasheet.pdf
FIXED IND 82MH 16.6MA 605 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf