Vishay/Dale CMF50499K00FKEA
CMF50499K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50499K00FKEA
Brief Description
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50499K00FKEA.pdf
Availability of CMF50499K00FKEA
QUANTITY
CMF50499K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50499K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF50499K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50499K00FKEA
Related LinksCMF5049, CMF50499K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50499K00FKEA Details Description
Related parts for CMF50499K00FKEA
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf