Vishay/Dale CMF504K4200BEEK
CMF504K4200BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF504K4200BEEK
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF504K4200BEEK.pdf
Availability of CMF504K4200BEEK
QUANTITY
CMF504K4200BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504K4200BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF504K4200BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504K4200BEEK
Related LinksCMF504K, CMF504K4200BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504K4200BEEK Details Description
Related parts for CMF504K4200BEEK
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7.6UH 5.9A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IDC 16POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 845K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf