Vishay/Dale CMF504K7000GKR6
CMF504K7000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF504K7000GKR6
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF504K7000GKR6.pdf
Availability of CMF504K7000GKR6
QUANTITY
CMF504K7000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504K7000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF504K7000GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504K7000GKR6
Related LinksCMF504K, CMF504K7000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504K7000GKR6 Details Description
Related parts for CMF504K7000GKR6
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC SMART RESET DUAL PB 8TDFN datasheet.pdf
PANEL INNER ALMNM 14.75X12.88" datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf