Vishay/Dale CMF504K7500FHEB
CMF504K7500FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF504K7500FHEB
Brief Description
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF504K7500FHEB.pdf
Availability of CMF504K7500FHEB
QUANTITY
CMF504K7500FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504K7500FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF504K7500FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504K7500FHEB
Related LinksCMF504K, CMF504K7500FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504K7500FHEB Details Description
Related parts for CMF504K7500FHEB
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1.1A 8WDFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 3.4MHZ 8MSOP datasheet.pdf