Vishay/Dale CMF504M8700FLEK
CMF504M8700FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF504M8700FLEK
Brief Description
RES 4.87M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF504M8700FLEK.pdf
Availability of CMF504M8700FLEK
QUANTITY
CMF504M8700FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504M8700FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF504M8700FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504M8700FLEK
Related LinksCMF504M, CMF504M8700FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504M8700FLEK Details Description
Related parts for CMF504M8700FLEK
IC ADC 12BIT 25MSPS 1.8V 40-QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 64-LQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 11.43MM datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 22.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 16 V datasheet.pdf