Vishay/Dale CMF504M9900FLEK
CMF504M9900FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF504M9900FLEK
Brief Description
RES 4.99M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF504M9900FLEK.pdf
Availability of CMF504M9900FLEK
QUANTITY
CMF504M9900FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504M9900FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF504M9900FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504M9900FLEK
Related LinksCMF504M, CMF504M9900FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504M9900FLEK Details Description
Related parts for CMF504M9900FLEK
OSC XO 24.704MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
VARISTOR 5MM EPOXY 400A 42.3V datasheet.pdf
RES 169K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf