Vishay/Dale CMF5056K200BHEK
CMF5056K200BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5056K200BHEK
Brief Description
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5056K200BHEK.pdf
Availability of CMF5056K200BHEK
QUANTITY
CMF5056K200BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5056K200BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5056K200BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5056K200BHEK
Related LinksCMF5056, CMF5056K200BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5056K200BHEK Details Description
Related parts for CMF5056K200BHEK
DIODE GEN PURP 1.2KV 250A DO205 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG BOOST INV ADJ 3A 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
BANANA PLUG DUAL BLACK datasheet.pdf
KIT EVAL KEIL FOR LM4F233 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SL-SMT 5.00/08/90 3.2SN BK datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf