Vishay/Dale CMF5060K400BHEB
CMF5060K400BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5060K400BHEB
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5060K400BHEB.pdf
Availability of CMF5060K400BHEB
QUANTITY
CMF5060K400BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5060K400BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5060K400BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5060K400BHEB
Related LinksCMF5060, CMF5060K400BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5060K400BHEB Details Description
Related parts for CMF5060K400BHEB
COPPER LUG 1/2" HOLE 3/0 AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 9W datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.7A HUSON6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
VOLTAGE RELAY 20 TO 600 V datasheet.pdf