Vishay/Dale CMF5061K900FHEB
CMF5061K900FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5061K900FHEB
Brief Description
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5061K900FHEB.pdf
Availability of CMF5061K900FHEB
QUANTITY
CMF5061K900FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5061K900FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5061K900FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5061K900FHEB
Related LinksCMF5061, CMF5061K900FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5061K900FHEB Details Description
Related parts for CMF5061K900FHEB
RES 510K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 700MHZ 10MSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf