Vishay/Dale CMF5063R400FHEK
CMF5063R400FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5063R400FHEK
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5063R400FHEK.pdf
Availability of CMF5063R400FHEK
QUANTITY
CMF5063R400FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5063R400FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5063R400FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5063R400FHEK
Related LinksCMF5063, CMF5063R400FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5063R400FHEK Details Description
Related parts for CMF5063R400FHEK
IC ADC LP 10-BIT 133KHZ 20SSOP datasheet.pdf
STORAGE CONT 13-1/2X12X13-1/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 32TSOP datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE 7POS datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
S TYPE DIG TIMR DOWN 12-48VAC/DC datasheet.pdf
SSD SDM5 7P/180D LP2 8GB HS SLC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 220MA 1.62 OHM datasheet.pdf