Vishay/Dale CMF5066K500FHEB
CMF5066K500FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5066K500FHEB
Brief Description
RES 66.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5066K500FHEB.pdf
Availability of CMF5066K500FHEB
QUANTITY
CMF5066K500FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5066K500FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5066K500FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5066K500FHEB
Related LinksCMF5066, CMF5066K500FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5066K500FHEB Details Description
Related parts for CMF5066K500FHEB
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 2A TO-220 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT T/H TIN datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
IEEE 1284 EXTENSION CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
LED 3MM YLW DIFF TRI-LEVEL CBI datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf