Vishay/Dale CMF50681K00FKBF
CMF50681K00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50681K00FKBF
Brief Description
RES 681K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50681K00FKBF.pdf
Availability of CMF50681K00FKBF
QUANTITY
CMF50681K00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50681K00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF50681K00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50681K00FKBF
Related LinksCMF5068, CMF50681K00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50681K00FKBF Details Description
Related parts for CMF50681K00FKBF
IDC CABLE - MPL26K/MC26G/MPL26K datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 10.2A 17 MOHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
ESD HANDLER 14-3/4X16X2-1/4 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 16A 25 MOHM TH datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf