Vishay/Dale CMF50681R00FKEA
CMF50681R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50681R00FKEA
Brief Description
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50681R00FKEA.pdf
Availability of CMF50681R00FKEA
QUANTITY
CMF50681R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50681R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF50681R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50681R00FKEA
Related LinksCMF5068, CMF50681R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50681R00FKEA Details Description
Related parts for CMF50681R00FKEA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
ADAPTER 100-TQFP POWR1220A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 2.6MHZ SMD datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.06M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
DIODE MODULE 20V 500A 2TOWER datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf