Vishay/Dale CMF506K8100FHRE
CMF506K8100FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF506K8100FHRE
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF506K8100FHRE.pdf
Availability of CMF506K8100FHRE
QUANTITY
CMF506K8100FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF506K8100FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF506K8100FHRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF506K8100FHRE
Related LinksCMF506K, CMF506K8100FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF506K8100FHRE Details Description
Related parts for CMF506K8100FHRE
CONN THRU-PNL W/LATCH 9POS FL BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
KIT VIRTEX-6 CHAR ML628 JAPAN datasheet.pdf
ATTENUATOR 6DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
60710-13 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 600MM X 450MM datasheet.pdf