Vishay/Dale CMF5078R700FHEB
CMF5078R700FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5078R700FHEB
Brief Description
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5078R700FHEB.pdf
Availability of CMF5078R700FHEB
QUANTITY
CMF5078R700FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5078R700FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5078R700FHEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5078R700FHEB
Related LinksCMF5078, CMF5078R700FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5078R700FHEB Details Description
Related parts for CMF5078R700FHEB
RES SMD 220K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 90MH 1A VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf