Vishay/Dale CMF50806K00FKEB
CMF50806K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50806K00FKEB
Brief Description
RES 806K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50806K00FKEB.pdf
Availability of CMF50806K00FKEB
QUANTITY
CMF50806K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50806K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50806K00FKEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50806K00FKEB
Related LinksCMF5080, CMF50806K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50806K00FKEB Details Description
Related parts for CMF50806K00FKEB
SCR DBL LOSCR 800V 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CABLE 7COND 10AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount Vertical datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.8A SYNC 8MSOP datasheet.pdf