Vishay/Dale CMF50806R00FKEB
CMF50806R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50806R00FKEB
Brief Description
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50806R00FKEB.pdf
Availability of CMF50806R00FKEB
QUANTITY
CMF50806R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50806R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF50806R00FKEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50806R00FKEB
Related LinksCMF5080, CMF50806R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50806R00FKEB Details Description
Related parts for CMF50806R00FKEB
CONN PLUG 60POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
IC OPAMP VID DIFF SGL 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24060-001 datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 600V 100A F SER datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/CLIP DR 30AU datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 9.5A 240VAC datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .590 datasheet.pdf