Vishay/Dale CMF5080K600FHEA
CMF5080K600FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5080K600FHEA
Brief Description
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5080K600FHEA.pdf
Availability of CMF5080K600FHEA
QUANTITY
CMF5080K600FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5080K600FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5080K600FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)