Vishay/Dale CMF5080K600FHEB
CMF5080K600FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5080K600FHEB
Brief Description
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5080K600FHEB.pdf
Availability of CMF5080K600FHEB
QUANTITY
CMF5080K600FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5080K600FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5080K600FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5080K600FHEB
Related LinksCMF5080, CMF5080K600FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5080K600FHEB Details Description
Related parts for CMF5080K600FHEB
RES SMD 357K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER DSL ANSI WALLMOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 39MA 30.5 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 500MA 270 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8SOIC datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 750MA 1.76 OHM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf