Vishay/Dale CMF5080K600FKBF
CMF5080K600FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5080K600FKBF
Brief Description
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5080K600FKBF.pdf
Availability of CMF5080K600FKBF
QUANTITY
CMF5080K600FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5080K600FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5080K600FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5080K600FKBF
Related LinksCMF5080, CMF5080K600FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5080K600FKBF Details Description
Related parts for CMF5080K600FKBF
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHT/GRY 100' datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
M805 35C 35#20HD PIN PLUG THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf