Vishay/Dale CMF508K2000GKBF
CMF508K2000GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF508K2000GKBF
Brief Description
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF508K2000GKBF.pdf
Availability of CMF508K2000GKBF
QUANTITY
CMF508K2000GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF508K2000GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF508K2000GKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF508K2000GKBF
Related LinksCMF508K, CMF508K2000GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF508K2000GKBF Details Description
Related parts for CMF508K2000GKBF
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC 1.5KE datasheet.pdf
EVALUATION BOARD datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 5W SMBJ datasheet.pdf