Vishay/Dale CMF50976K00FKR6
CMF50976K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50976K00FKR6
Brief Description
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50976K00FKR6.pdf
Availability of CMF50976K00FKR6
QUANTITY
CMF50976K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50976K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50976K00FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50976K00FKR6
Related LinksCMF5097, CMF50976K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50976K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF50976K00FKR6
TRANSISTOR RF DMOS SOT262A1 datasheet.pdf
SWITCH LEVER DPDT 15A QC TERM datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR .5" X 100' datasheet.pdf
IC SENSOR DIRECT/DETECT 5SIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/GROUND 6.2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 100POS SMD datasheet.pdf
CONN HAN EMC/B 16 HOOD TOP 2XM2 datasheet.pdf
8200UF 450V 76X220MM 85C 2000H datasheet.pdf