Vishay/Dale CMF509K3100FKR6
CMF509K3100FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF509K3100FKR6
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF509K3100FKR6.pdf
Availability of CMF509K3100FKR6
QUANTITY
CMF509K3100FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF509K3100FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF509K3100FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF509K3100FKR6
Related LinksCMF509K, CMF509K3100FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF509K3100FKR6 Details Description
Related parts for CMF509K3100FKR6
IC POT DIG QUAD 10K 8BIT 24DIP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.2A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 27 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH 2XSPDT 5A 250V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 900MA 60 MOHM SMD datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V SMT /NAIL DR 30AU datasheet.pdf