Vishay/Dale CMF509K9000FKEK
CMF509K9000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF509K9000FKEK
Brief Description
RES 9.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF509K9000FKEK.pdf
Availability of CMF509K9000FKEK
QUANTITY
CMF509K9000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF509K9000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF509K9000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF509K9000FKEK
Related LinksCMF509K, CMF509K9000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF509K9000FKEK Details Description
Related parts for CMF509K9000FKEK
RACK STEEL 17.5X21X9 BE/GY datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN 20POS 2MM HEADER DUAL VERT datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf