Vishay/Dale CMF55100K00FHBF
CMF55100K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55100K00FHBF
Brief Description
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55100K00FHBF.pdf
Availability of CMF55100K00FHBF
QUANTITY
CMF55100K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55100K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55100K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55100K00FHBF
Related LinksCMF5510, CMF55100K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55100K00FHBF Details Description
Related parts for CMF55100K00FHBF
IC REG LDO 1V 1A SC63 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC26S/AE26M/HKC26S datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.75A T/R datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
MODULE AC CONTROL 1400V ECO-PAC1 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO213AB datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 26MM datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf