Vishay/Dale CMF55102K00BER670
CMF55102K00BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55102K00BER670
Brief Description
RES 102K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55102K00BER670.pdf
Availability of CMF55102K00BER670
QUANTITY
CMF55102K00BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55102K00BER670
Internal Part NumberEIS-CMF55102K00BER670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55102K00BER670
Related LinksCMF55102, CMF55102K00BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55102K00BER670 Details Description
Related parts for CMF55102K00BER670
TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC D/A CONV 10BIT OCTAL 16-SSOP datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG TRPL INV 8XSON datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 16.94V 30A 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100 L.143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf