Vishay/Dale CMF55102R00FKEA70
CMF55102R00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55102R00FKEA70
Brief Description
RES 102 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55102R00FKEA70.pdf
Availability of CMF55102R00FKEA70
QUANTITY
CMF55102R00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55102R00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55102R00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55102R00FKEA70
Related LinksCMF55102, CMF55102R00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55102R00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF55102R00FKEA70
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
SWITCH 5A ROLLER SPST-NO TAB datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
LED BLINKING YLW DIFF 3MM T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf