Vishay/Dale CMF55105R00BER6
CMF55105R00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55105R00BER6
Brief Description
RES 105 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55105R00BER6.pdf
Availability of CMF55105R00BER6
QUANTITY
CMF55105R00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55105R00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF55105R00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55105R00BER6
Related LinksCMF5510, CMF55105R00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55105R00BER6 Details Description
Related parts for CMF55105R00BER6
STANDARD DIP SWITCH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 8PDFN datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 10 OHM 12W datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf