Vishay/Dale CMF55105R00BHBF
CMF55105R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55105R00BHBF
Brief Description
RES 105 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55105R00BHBF.pdf
Availability of CMF55105R00BHBF
QUANTITY
CMF55105R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55105R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55105R00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55105R00BHBF
Related LinksCMF5510, CMF55105R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55105R00BHBF Details Description
Related parts for CMF55105R00BHBF
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5MH 25A 25 MOHM CHASS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CDMA EVDO A datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf