Vishay/Dale CMF55107K00FKEB
CMF55107K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55107K00FKEB
Brief Description
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55107K00FKEB.pdf
Availability of CMF55107K00FKEB
QUANTITY
CMF55107K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55107K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF55107K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55107K00FKEB
Related LinksCMF5510, CMF55107K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55107K00FKEB Details Description
Related parts for CMF55107K00FKEB
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 500KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 8SIP datasheet.pdf