Vishay/Dale CMF55109K64BHEB
CMF55109K64BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55109K64BHEB
Brief Description
RES 109.64K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55109K64BHEB.pdf
Availability of CMF55109K64BHEB
QUANTITY
CMF55109K64BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55109K64BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF55109K64BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)109.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55109K64BHEB
Related LinksCMF5510, CMF55109K64BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55109K64BHEB Details Description
Related parts for CMF55109K64BHEB
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
CONN JACK 2.5MM STEREO DL OPEN-C datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 320 FBGA datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HP2008-02L, 2NC, M16,110MM SOLID datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 10POS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
150UF 450V 25X30MM 105C 2000H datasheet.pdf