Vishay/Dale CMF5510K000BEBF70
CMF5510K000BEBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510K000BEBF70
Brief Description
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510K000BEBF70.pdf
Availability of CMF5510K000BEBF70
QUANTITY
CMF5510K000BEBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510K000BEBF70
Internal Part NumberEIS-CMF5510K000BEBF70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510K000BEBF70
Related LinksCMF5510K, CMF5510K000BEBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510K000BEBF70 Details Description
Related parts for CMF5510K000BEBF70
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE 700A 690V BRITISH datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 14MM datasheet.pdf
DISPLAY ALPHA-NUM YLW 0.40" CA datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 12SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V Y5U datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 96.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf