Vishay/Dale CMF5510K200BEEB70
CMF5510K200BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510K200BEEB70
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510K200BEEB70.pdf
Availability of CMF5510K200BEEB70
QUANTITY
CMF5510K200BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510K200BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5510K200BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510K200BEEB70
Related LinksCMF5510K, CMF5510K200BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510K200BEEB70 Details Description
Related parts for CMF5510K200BEEB70
IC MPU MPC82XX 300MHZ 516BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC LEVEL XLATOR 4BIT DUAL 16-QFN datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR SYNC 24LLP datasheet.pdf
FEL/SIL CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 0.0063 OHM 1% 3W 3637 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 32A datasheet.pdf