Vishay/Dale CMF5510K500DHEB
CMF5510K500DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510K500DHEB
Brief Description
RES 10.5K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510K500DHEB.pdf
Availability of CMF5510K500DHEB
QUANTITY
CMF5510K500DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510K500DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5510K500DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510K500DHEB
Related LinksCMF5510, CMF5510K500DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510K500DHEB Details Description
Related parts for CMF5510K500DHEB
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
RES 25.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LED XLAMP XT-E 5700K WHITE SMD datasheet.pdf
FUSE 100A 1000V AC datasheet.pdf