Vishay/Dale CMF5510K700DHEA
CMF5510K700DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5510K700DHEA
Brief Description
RES 10.7K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5510K700DHEA.pdf
Availability of CMF5510K700DHEA
QUANTITY
CMF5510K700DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5510K700DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5510K700DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5510K700DHEA
Related LinksCMF5510, CMF5510K700DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5510K700DHEA Details Description
Related parts for CMF5510K700DHEA
IC DVR QUAD HISIDE MOSFET 18SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC SCSI TERMINATOR 16-SOIC datasheet.pdf
DIN RAIL 35X15MM UNSLOT STEEL 1M datasheet.pdf
IC RCVR DS3/SONET STS-1 20SOJ datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 350MA 1.05 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 7W 5931 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf