Vishay/Dale CMF55110K00BEEK
CMF55110K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55110K00BEEK
Brief Description
RES 110K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55110K00BEEK.pdf
Availability of CMF55110K00BEEK
QUANTITY
CMF55110K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55110K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55110K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55110K00BEEK
Related LinksCMF5511, CMF55110K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55110K00BEEK Details Description
Related parts for CMF55110K00BEEK
FIXED IND 10UH 5.4A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
GDT 250V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.5MM R/A SMD datasheet.pdf
IC OCT TRANS D LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL CHASSIS MOUNT datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
VISU+ 2 RT RUNTIME LICENSE datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TV 5C 5#16 SKT PLUG datasheet.pdf
SHS 1.5MM 30POS SLDHEADR F GRY datasheet.pdf