Vishay/Dale CMF55115K00BEEA70
CMF55115K00BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55115K00BEEA70
Brief Description
RES 115K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55115K00BEEA70.pdf
Availability of CMF55115K00BEEA70
QUANTITY
CMF55115K00BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55115K00BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55115K00BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55115K00BEEA70
Related LinksCMF55115, CMF55115K00BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55115K00BEEA70 Details Description
Related parts for CMF55115K00BEEA70
IC POWER SUPPLY SEQUENCER 24QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP ARRAY 3300PF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT GOLD 8POS datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf