Vishay/Dale CMF55124K00BER670
CMF55124K00BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55124K00BER670
Brief Description
RES 124K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55124K00BER670.pdf
Availability of CMF55124K00BER670
QUANTITY
CMF55124K00BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55124K00BER670
Internal Part NumberEIS-CMF55124K00BER670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55124K00BER670
Related LinksCMF55124, CMF55124K00BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55124K00BER670 Details Description
Related parts for CMF55124K00BER670
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SDK FINGERPRINT ML67Q5250 datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 50POS 3A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STR .100" TIN datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 85V 10-DFN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 100POS .050 SMD datasheet.pdf